top of page

Minhjemmeside gruppe

Offentlig·1 medlem

[[[спорт во живо]]@@@] Бугарија Македонија видео стриминг од натпревар 5 декември 2023


пред 9 часа — ... Македонија · Лига на шампиони ... Емотивен крај: Суарез постигна гол на последниот натпревар за Гремио и го прослави во стилот на Меси (Видео).


(LIVE STREAM)Прва лига: „Галебите“ гостуваат во Чаир - OhridNews05. 03. 18 14:01 Кошаркарите на АВ Охрид денеска со почеток во 19 часот против тимот на Шкупи во спортската сала „Шабан Трстена“ ќе го одиграат претпоследниот натпревар од 17-та рунда во Првата македонска кошаркарска лига. Бодовите од овој натпревар се од големо значење за двете екипи. Домашниот состав ги брка за опстанок во елитата, додека охридските кошаркари за пласман во плејофот. Карате Федерација на Македонија Карате Федерација на Македонија, Спонзорирана од претседателот Драган Стојановски. Важно е да се напомене дека листата на домашни, регионални и интернационални канали постојано ќе расте. Пример за тоа е дополнувањето од групата DigitAlb со каналите Top Channel и Klan Alb, со најава за нејзино натамошно проширување со сите преостанати канали од понудата на DigitAlb групата. Со помош на напредните дигитални функции како премотување и паузирање на програмата во живо, MOVE TV гарантира дека корисниците никогаш нема да ги пропуштат своите омилени програми. „Ни причинува огромно задоволство што можеме да го претставиме MOVE TV, револуционерна стриминг-платформа која го редефинира начинот на кој корисниците ја доживуваат забавата. Портал ТВМ: Home ... Video. Со клик на копчето ќе го проследите последното видео или македонските таеквондо репрезентативци на меѓународните натпревари во Бугарија и Албанија. Видео Стриминг од натпреварите од Прва и Втора МФЛ Видео Стриминг од натпреварите од Прва и Втора МФЛ. Објавено на 28 Ноември, 2015 во Вести. Видео Стриминг од натпреварите од Прва и Втора МФЛ. [СПОРТ ТВ!!] Малта до 17 Македонија до 17 видео 14.10.2023 — (спорт во живо###) Украина Македонија видео стриминг од натпревар 14 октомври 2023 пред 1 час — 2020 18:15 ЧЕШКА – АВСТРИЈА, пренос (ГРУПА . (ВИДЕО) Андреј Ковачев: Напаѓачите му се заканувале 20.1.2023 — Тројцата напаѓачи кои го претепале секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, Христијан Пендиков биле идентификувани веднаш, ... таг: публика Во последниот натпревар во групата од Лигата на нации во која беше Македонија, Бугарија го даде победничкиот гол на почетокот на второто полувреме. Според ... 2022)! Пред нас е возбудлив сино - жолт викенд. Започнува разврската за шампионската титула во сениорска конкуренција. Баделки во четвртфиналето се среќаваат со новајлијата во елитната Прва А лига, екипата на ЖКК Гризли Баскет. Првиот четвртфинален натпревар ќе се одигра во Сабота, 16. 2022 година со почеток во 19:30 часот во спортската сала Независна Македонија. Емотивен крај: Суарез постигна гол на последниот пред 9 часа — Македонија · Лига на шампиони Емотивен крај: Суарез постигна гол на последниот натпревар за Гремио и го прослави во стилот на Меси (Видео). Изов го соопшти списокот на фудбалерки за пресметката пред 6 дена — Натпреварот меѓу женските репрезентации на Бугарија и Македонија ќе се одигра на стадионот на Левски во Софија. Собирот на нашата најдобра ... Видео стриминг од куп натрпеварите Кирил Изов го објави списокот за мечот на македонската репрезентација против Бугарија Одложени натпреварите во Струга и Кратово. 26.11.2023 Вести. Со MOVE TV, ние не само што нудиме широка палета на содржини, туку им даваме и моќ на корисниците да ги следат содржините преку иновативни функции и опции за пристапност. Без разлика дали се работи за најновиот блокбастер, спортски настан или омилено радио-шоу, MOVE TV гарантира дека нашите корисници ќе може да уживаат во забавата и содржините што ги сакаат во кое било време, каде и да се“, вели генералниот директор на МТЕЛ, Марко Лопичиќ. Прватата и втората четвртина од натпреварот ги одиграа во грч, грешеа, промашуваа зицери..... состојба... 16/04/2022 ЗАПОЧНА РАЗВРСКАТА ЗА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА! Денес започнаа четвртфиналните натпревари од Плеј-оф завршицата во домашното првенство. Баделки, очекувано остварија лесна победа над новајлијата во Првата А лига, ЖКК Гризли Баскет за водство од 1:0. ЖКК Бадел 1862 - ЖКК Гризли Баскет 91:48 (30:7, 28:12, 16:11, 17:18) Цветанка Димова 20 Александра Стојановска 15 Марија Димитријевиќ 10 Сандра Лазаревска 9 Нена Трајчевска 8... 14/04/2022 СИНО – ЖОЛТА ВИКЕНД НАЈАВА (16-17. 2022 18:00 Македонија - Турција 11. 2022 10:00 Романија - Македонија 12. 2022 10:00 Бугарија - Македонија... 05/04/2022 НА ТРЕНИНГ СО НАЈМЛАДИТЕ БАДЕЛКИ (РЕПОРТАЖА)! Идните шампионки! Идните репрезентативки! Идните првотимки! Идните репрезенти на македонската женска кошарка во земјата и странство! Под будното око на Анета Глигорова и Дарко Димитријевиќ, кошаркарски тренери и педагози, нашата иднина ги совладува тајните на кошаркарската игра! БИДИ И ТИ ДЕЛ ОД СИНО - ЖОЛТАТА ФАМИЛИЈА! http://www. MOVE TV вклучува:TВ во живо: Повеќе од 200 телевизиски канали, од омилените регионални канали до меѓународни гиганти како Superstar, Arena Sport, HBO, CNN и Disney Channel. Видеотека: Со колекција од повеќе од 10. 000 филмови и серии, вклучувајќи ексклузивни наслови од продукцијата на Телеком Србија и други познати светски продукции како HBO; BBC и АXN, MOVE TV обезбедува широк избор на легендарни и актуелни филмови и серии. Премиум радиостаници: Корисниците можат да се приклучат на најдобрите домашни и регионални радиостаници, како што се Radio S1, Naxi Radio, TDI Radio и многу други, нудејќи разновидна музика и привлечна содржина. Tocka - Бугарија би можела да му помогне на својот Да не е натпревар кој прв ќе ја окупира Р. М ? 4 yrs. Dejan Stojcevski. Sto Најголемиот видео стриминг сервис на светот б... 󰤥 · 󰤦 · 󰤧 · Tocka. 56m󰞋󰘚. 󰟝. (LIVE STREAM)Прва лига: „Галебите“ гостуваат во Чаир 5.3.2018 — Преносот во живо на Ohrid News ќе започне пет минути од официјалниот почеток на натпреварот во Чаир. OhridNews. Tweet. Топ стории – Page 819/04/2022 БАДЕЛКИ СО ДВОЕН ПРЕД ПРАЗНИЧЕН НАСТАП! Домашните првенства во сениорска и во младинските категории влегуваат во финалната епата. Во пресрет на Велигден, баделки се пред двоен предизвик! Сениорската екипа во Среда, 20. 04. 2022 година со почеток во 19:00 часот во спортската сала Независна Македонија, ќе го одигра вториот 1/4 финален натпревар против екипата на ЖКК Гризли Баскет. Во рамките на М18 -... 18/04/2022 М18- ГРУПА 1: ПОРАЗ НА БАДЕЛКИ ВО КРИВА ПАЛАНКА! М18 - Група 1: ЖКК Крива Паланка /М18/ - ЖКК Бадел 1862 /М18/ 55:49 Мартина Блажевска 15 Мартина Марковска 13 Мила Ѓуковиќ 9 Јована Димковска 6 Дева Глигорова 6 Френетична атмосфера ги пречека младите баделки во студената сала во Крива Паланка. МТЕЛ ја претставува MOVE TV: Врвна стриминг-платформа со разновидни содржини и практични опции - Алсат ТВГрупацијата Телеком Србија, преку телекомуникацискиот оператор МТЕЛ, токму од Македонија го започна лансирањето на својата најнова стриминг-платформа, MOVE TV. Оваа најсовремена OTТ платформа за телевизија, радио и видео on demand, која функционира со помош на MOVE Аndroid Box и како самостојна мобилна апликација, ја претставува постојаната посветеност на МТЕЛ за подобрување на корисничкото искуство преку обезбедување висококвалитетни содржини и напредни дигитални функции. На своите корисници, MOVE TV им нуди пристап до широк спектар опции за забава, вклучувајќи: повеќе од 200 телевизиски канали, од омилените регионални канали до меѓународни гиганти како Superstar, Arena Sport, HBO, CNN и Disney Channel. ВИДЕО Хаос во Софија, протест против бугарската 16.11.2023 — Очигледно, БФС беа доста убедливи пред УЕФА, бидејќи првично одлучија Пловдив да биде домаќин на натпреварот. Македонија · Администрација и ...


Om

Velkommen til gruppen! Du kan forbinde med andre medlemmer, ...
bottom of page